PIC32MX440F128L-80I/BG datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    PIC32MX440F128L-80I/BG
  • Описание
    Microchip Technology PIC32MX440F128L-80I/BG 3rd Party Development Tools: 52713-733, 52714-737 Connectivity: I??C, IrDA, LIN, PMP, SPI, UART/USART, USB OTG Controller Family/series: PIC32 Core: MIPS Core Processor: MIPS32?® M4K?„? Core Size: 32 Bit Cpu Speed: 80MHz Data Bus Width: 32 bit Data Converters: A/D 16x10b Data Ram Size: 32 KB Development Tools By Supplier: PG164130, DV164035, DV244005, DV164005, DM320003, DM320002, MA320002 Eeprom Size: - Embedded Interface Type: EUSART, I2C, SPI, USB ID_COMPONENTS: 1290378 Interface: EUSART, I2C, SPI, USB Interface Type: EUART, I2C, SPI Maximum Clock Frequency: 80 MHz Maximum Operating Temperature: + 85 C Minimum Operating Temperature: - 40 C Mounting Style: SMD/SMT No. Of Pwm Channels: 5 No. Of Timers: 5 Number Of I /o: - Number Of Programmable I/os: 85 Number Of Timers: 5 On-chip Adc: 10 bit, 16 Channel Operating Temperature: -40?°C ~ 85?°C Oscillator Type: Internal Package / Case: 121-TFBGA Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT Processor Series: PIC32MX4xx Program Memory Size: 128 KB Program Memory Type: FLASH Ram Memory Size: 32KB Ram Size: 32K x 8 Rohs Compliant: Yes Series: PIC?® 32MX Speed: 80MHz Voltage - Supply (vcc/vdd): 2.3 V ~ 3.6 V Product Category: 32-bit Microcontrollers - MCU RoHS: yes Data RAM Size: 32 KB On-Chip ADC: Yes Operating Supply Voltage: 2.3 V to 3.6 V A/D Bit Size: 10 bit A/D Channels Available: 16 Number of Programmable I/Os: 85 Number of Timers: 5 Factory Pack Quantity: 184